POSTUP PRÁCE AKRYLOVÝCH NEHTŮ

Rozdíl mezi gelovou a akrylovou modeláží nehtů.

Akrylová modeláž nehtů 

  • nepotřebujete UV lampu
  • nepříjemný zápach Tvrdidla při modeláži
  • nehty jsou pevné, tvrdé
  • dlouhý časový proces odpilování starého akrylu při doplňování

 

Gelová modeláž nehtů

  • Gel se dává vytvrdit do UV lampy
  • Gel se snadno odpiluje při doplňování
  • Gel se snadno odpiluje při doplňování
  • kreativnější zdobení do gelu

 

Postup:

1. Provedeme desinfekci celých rukou. Naneseme odstraňovač kůžičky a necháme volně působit cca 2-5min. Kopýtkem nebo kovovým nástrojem zatlačíme, popřípadě odstraníme kůžičku. Tím si zajistíme větší plochu na nanášení akrylového materiálu. Nečistoty z nehtu otíráme do buničinového tamponku.

2. Nehet lehce zdrsníme – přepilujeme pilníkem 100/180, oprášíme od prachu kartáčkem a odmastíme lihovým čističem nehtů - Cleanerem.

3. Pokud jste si zvolila prodlužování nehtů pomocí nehtových tipů, tak právě v této fázi vybereme na všechny nehty správné číslo nehtového tipu. Tip musí být stejně široký, jako je vaše nejširší část nehtu. Nehtové tipy s čísly si vyskládejte před sebe, připravte si lepidlo na lepení nehtových tipů.

   Jestli-že jste zvolila prodloužení nehtů šablonami, tak si natrhejte a připravte 10 ks šablon. Připravte si veškerý materiál, abyste po nalepení šablon nemusela už pro nic sahat a nezničila si je.

4. Nalepte nehtové tipy na jednotlivé nehty. Lepidlo kápněte do výřezu nehtového tipu a pod úhlem 90st. Pokládejte směrem dolů.

5. Kleštěmi na tipy-gelotýnami zkraťte tipy a přepilujte přechod tipu do ztracena, aby nebyl poznat konec nehtového tipu. Tip zapilujte do požadovaného tvaru-do kostky, do obloučku, do mandle.

6. Oprašovacím štětcem, nebo kartáčkem odstraňte prach a buničinovým tamponkem namočeným v Cleaneru znovu přírodní nehet odmastěte. Naneste Primer, nebo Ultrabond na přírodní nehet, nechte cca 2min. zaschnout. Pokud jste použila šablony na prodloužení nehtů, Primer naneste na celý nehet.

7. Připravte si akrylový pudr, kulatý štětec, ubrousek a tvrdidlo si nalejte do skleničky.

8. Štětec namáčíme do tvrdidla, očistíme o hranu skleničky a ihned do akrylového prášku – pouze špičku, vytvoříme malou kuličku a naneseme na nehet.

9. Akrylovou kuličku si zpracujte na nehtu a opakovaným způsobem postupujte tak dlouho, dokud nebudete mít dostatek materiálu na nehtu. Před namočením štětce do tvrdidla si štětec očistěte do ubrousku. Snažte se pudr nanášet rychlým pohybem, protože rychle zasychá.

10. Po modeláži dbejte na důkladné vyčištění štětce, namočte jej do čističe štětců cca na 5-10 min. Ubrouskem vyčistěte chloupky štětce.

11. Hrubým pilníkem 80/80 dopilujte nehty do tvaru a vyleštěte blokem do hladka. Po vyleštění akrylu můžete nalakovat barevným lakem.

12. Pro docílení hladkého povrchu a krásného lesku můžete použít Quick Finish, pouze v případě , že máte doma UV lampu. Quick Finish se vytvrzuje 2 min. v UV lampě.

13. Na závěr modeláže na kůžičku naneste výživný olejíček. Vmasírujte ho do okolí nehtů, nebo ho nechte volně vsáknout do kůže.