PERMANENTNÍ BAREVNÉ GELOVÉ NEHTY

Permanentní barevné gelové nehty

V tomto článku vám popíšeme jak a kdy použít barevný UV gel na celé nehty.

Trendy zdobení se stále mění a právě proto sledujeme za vás co se právě „nosí“.  Stále větší oblibu mají celobarevné nehty, barevný gel se používá místo laku. Lak se vám z nehtů po pár dnech začne olupovat a praskat. Nalakované nehty vydrží cca 2-3 dny, záleží vždy na kvalitě Vašich přírodních nehtů. Proč tedy nevyužít permanentních barevných UV gelů, které vám vydrží na nehteh tak dlouho až se vám barvička neomrzí, nebo-li do dalšího doplnění gelových nehtů. Podle odrůstajících nehtů se gelová modeláž – doplnění nehtů provádí za 3-4 týdny.

Jestliže máte své nehty pěkné, dlouhé a pevné doporučuji použití barevného Gel laku, není potřeba zpevňovat a prodlužovat přírodní nehet. Použití UV gelu je tady zcela zbytečné. Trvanlivost barevného Gel laku je u každé ženy individuální. Musíte si uvědomit, že každé nehty mají jinou délku, kvalitu přírodního nehtu a každá žena namáhá během svého pracovního dne ruce a nehty úplně jinak než ta druhá. Proto není možné udávat trvanlivost Gel laku na nehtech jednotně. Výrobci Gel laků udávají trvanlivost mezi 7-14 dny.

Použití a postup práce s Gel lakem si popíšeme v jiném článku. Viz: Aplikace jednofázovým gel lakem

Pokud nejste spokojená se svou kvalitou přírodních nehtů, tak se můžete rozhodnout pro docházení do nehtového studia, nebo si gelovou modeláž uděláte sama ve svém domácím prostředí.

Co vše budete potřebovat za pomůcky? Dočtete se v článku „Pomůcky na gelovou modeláž“.

Příprava nehtů:

1. Kůžičky zasuneme pomocí pomerančového dřívka, nebo pomocí kovového exkavátoru. Můžeme si pomoci přípravkem na odstraňování kůžiček, který přerostlé kůžičky změkčí, odstraňují se snadněji.

2. Nehty zmatníme blokem na nehty, nebo jemným pilníkem 100/180.

3. Prach z nehtů důkladně odstraníme kartáčkem na nehty a následně očistíme Cleanerem-čističem nehtů, aby se odstranili zbytky prachu a mastnoty.

4. Připravíme si nehtové tipy podle velikosti Vašich nehtů a lepidlo nakapeme pouze do výřezu tipu. Pod úhlem 90st. nalepíme tip na přírodní nehet. Nehtový tip podržíme 2-5 sec.  A setřeme buničitým tamponkem zbytek lepidla. Místo nehtových tipů můžete použít šablonky na prodloužení nehtu.  Záleží na vás, jakou formu práce zvolíte.

5. Pokud jste používali nehtové tipy na nehty, nehet zkrátíme gelotinami (kleště na umělé nehty), přechod mezi tipem a nehtovým lůžkem jako i celý povrch tipů jemně přebrousíme pilníkem s hrubostí 100/100 a dobrousíme do požadovaného tvaru. Odstraníme prach kartáčkem a setřeme Cleanerem-čističem nehtů. Přírodního nehtu se už pak nedotýkáme. Aplikujeme Primer, nebo Ultrabond Primer. Roztok zvyšuje přilnavost UV gelu. Při použití Primeru čekáme cca 2min. než se z nehtu odpaří, pak můžeme nanést gel.

6. V dalším kroku nanášíme jednofázový UV gel na celý nehet plochým štětcem č. 4(6)rovnoměrně. Vytvoříme „C“ oblouk. Gel musí být nanesen mírně do obloučku, ne naplacato. Pokud nezvládnete vytvořit „C" oblouk, tak před vložením ruky do lampy otočíme celou ruku tak, abyste měla dlaň ke stropu. Dlaň držíte cca 20-30sec., můžete pozorovat na nehtu prověšení gelu do obloučku. Pokud jste dali na nehet málo gelu, bude prověšení trvat i déle. Nebojte se nanést více gelu. Nedochází pak k praskání a odchlipování při nárazu nehtů při běžné práci. Jestliže s modeláží začínáte, doporučuji nanášet gel a vytvrzovat jednotlivě (po každém vymodelovaném nehtu). Nehet po nehtu, vytvrzujte 2min.  Je to sice zdlouhavé, ale zaručíte si delší trvanlivost gelové modeláže do dalšího doplnění.

7. Vytvrzenou vrstvu gelu setřeme Cleanerem-čističem gelu, potom přepilujeme vrstvu gelu pilníkem do požadovaného tvaru a nakonec očistíme kartáčkem.

8. Dále aplikujeme barevný UV gel. Natřeme všechny nehty barevným gelem, tak jako když lakujeme a necháme vytvrdit v UV lampě do dobu 1 min., pro výraznější barevný odstín natřeme barevný gel ještě jednou a vytvrzujeme 2 min. v UV lampě., setřeme lepkavý povrch čističem gelu.

9. Posledním krokem je použití lesku na nehty. Můžete použít Top gel pomocí štětce, nebo Quick Finish se štětečkem. Vytvrzujte 2 min. v UV lampě. Top gel stíráte čističem, Quick Finish výpotek nemá.

10. Použijte olejíček na nehty, aplikujte na kůžičky v okolí nehtů, jemně vmasírujte do kůže.

      Máte hotovo!!!

Napsala : Martina Hartová  28.5.2016