POSTUP PRÁCE S GEL LAKEM

Používaní Gel-laku je naprosto nenáročné, je to jako lakování nehtů. Odstranit se dá šetrně, bezbolestně a bez použití pilníku za cca 10-20 minut, stačí použít správný roztok a postup. Barva drží na nehtech od 14 – 21 dnů. Odolá škrábancům a netvoří se čmouhy. Trvanlivost a odolnost záleží na kvalitě vašich přírodních nehtů.

Příprava nehtů:

1. Kůžičky zasuneme pomocí pomerančového dřívka, nebo pomocí kovového exkavátoru. Můžeme si pomoci i přípravkem na odstraňování kůžiček, který přerostlé kůžičky změkčí, odstraňují se snadněji.

2. Prach z nehtů důkladně odstraníme štětečkem, nebo kartáčkem na nehty a následně odmastíme Cleanerem - čističem nehtů, aby se odstranil zbývající prach a mastnota.

3. Nehty zmatníme blokem, nebo jemným pilníkem 240/240 na nehty.

4. Naneseme Primer na celou nehtovou ploténku a necháme schnout 2-3min. ( tento roztok pomáhá zvýšit přilnavost UV gelu ) .

5. Na ošetřené nehty nalakujeme základní vrstvu čirého podkladového gel laku Base/Top a vytvrdíme 2 min., v LED lampě postačí 30sec.

6. Nestíráme, naneseme tenkou vrstvu barevného gelu laku, vytvrdíme v UV lampě 2 minuty, nebo v LED lampě 30 sekund. Pro zvýšení intenzity barvy, tento krok zopakujeme (nalakujeme  a vytvrdíme) .

7. Po vytvrzení druhé barevné vrstvy gel laku aplikujeme opět čirý gel Base/Top a vytvrdíme 2 min. Setřeme namočeným tamponkem s čističem nehtů lepkavý povrch nehtů.

8. Hotové nehty můžeme ještě ošetřit olejíčkem na nehty.

Zdobeni nehtů:

Při aplikaci zdobení Konad razítky, zdobících laků barevnou vrstvu setřeme čističem nehtů - odmastíme! Vzor naneseme na barevnou vrstvu gelu laku necháme vyschnout na vzduchu alespoň 60 až 90 sekund. Tuto vrstvu můžeme zafixovat bezbarevným gel lakem Base/Top

Odstranění gelového laku z nehtů:

1. Barevné nehty jemně zdrsníme pilníkem 100/100. 

2. Fólii s tampónem namočíme Removerem na Gel-lak (kosmetickým acetonem) a dáme na nehty. Fólii zavineme a necháme působit minimálně 10-15 minut.

3. Následně uvolněnou vrstvu odstraníme pomocí pomerančového dřívka, nebo exkavátoru.

4. Nehty ošetříme olejíčkem, jsou vysušené po aplikaci acetonu.

Jestliže chcete použít novou barvu gel laku, tak opakujte postup od bodu č. 2 - 6.

Na co si dávat pozor:

Gel lak nesmí zatéct na kůžičku, když se tak už stalo, tak ho ještě před vytvrzením v UV/LED lampě odstraňte pomocí pomerančového dřívka, tak aby zůstalo 0,5mm místa mezi gelem a kůžičkou při nechtě.

Prach je největší nepřítel modelace, když ho důkladně nesetřete po pár dnech vzniknou v modelaci bublinky a vrstva se začne uvolňovat.

Nanášejte přiměřenou vrstvu gel laku, při nanesení silnější vrstvy se můžou pigmenty vysrážet a musely byste opakovat vše znovu.

Nikdy nepoužívejte laky na nehty na zdobení mezi vrstvami gel laků!

 

Publikovala M.Hartová dne 3.7.2016