POSTUP NA GELOVOU MODELÁŽ

Modeláž jednofázovým gelem

V tomto článku Vám stručně, ale srozumitelně popíšeme jak postupovat při modelování gelových nehtů s použitím jednofázového UV gelu. Uvedené kroky by se měly dodržovat pro úspěšné modelování.

Příprava nehtů:

1. Kůžičky zasuneme pomocí pomerančového dřívka, nebo pomocí kovového exkavátoru. Můžeme si pomoc i přípravkem na odstraňování kůžiček, který přerostlé kůžičky změkčí, odstraňují se snadněji.

 2. Nehty zmatníme blokem na nehty, nebo jemným pilníkem 100/180.

3. Prach z nehtů důkladně odstraníme kartáčkem na nehty a následně očistíme Cleanerem-čističem nehtů, aby se odstranili zbytky prachu a mastnoty.

4. Připravíme si nehtové tipy podle velikosti vašich nehtů a lepidlo nakapeme pouze do výřezu tipu. Pod úhlem 90st. nalepíme tip na přírodní nehet. Nehtový tip podržíme 2-5 sec.  A setřeme buničitým tamponkem zbytek lepidla.Místo nehtových tipů můžete použít šablonky na prodloužení nehtu.  Záleží na vás, jakou formu práce zvolíte.                        

5. Pokud jste používali nehtové tipy na nehty, nehet zkrátíme gelotinami (kleště na umělé nehty), přechod mezi tipem a nehtovým lůžkem jako i celý povrch tipů jemně přebrousíme pilníkem s hrubostí 100/100 a dobrousíme do požadovaného tvaru. Odstraníme prach kartáčkem a setřeme Cleanerem-čističem nehtů. Přírodního nehtu se už pak nedotýkáme. Aplikujeme Primer , nebo Ultrabond Primer. Roztok zvyšuje přilnavost UV gelu. Při použití Primeru čekáme cca 2min. než se z nehtu odpaří, pak můžeme nanést gel.

Francouzská manikúra - bílá špička:

 6. Připravíme si nehet podle bodu 1-5 (příprava nehtů).

 7. Na ošetřené nehty dáme tenkou vrstvu jednofázového UV gelu, vytvrdíme v UV lampě 2 minuty. Vznikne lepkavá vrstva, kterou neutíráme. UV gel nanášíme na všecky nehty a vložíme je do lampy naráz.

 8. Následně naneseme plochým štětce č.2, nebo zdobící kuličkou french bílý UV gelem na nehet tak, abychom vytvořili oblouček na francouzskou špičku, vytvrdíme v UV lampě cca 20-30 sekund. Bílý gel nanášíme na nehty po jednom a tak je i dáváme i po jednom nehtu do lampy, nestíráme.

 9. V dalším kroku nanášíme jednofázový UV gel na celý nehet plochým štětcem č.4 (6) rovnoměrně. Vytvoříme „C“ oblouk. Gel musí být nanesen mírně do obloučku, ne naplacato. Pokud nezvládnete vytvořit „C oblouk, tak před vložením ruky do lampy otočíme celou ruku tak, abyste měly dlaň ke stropu. Dlaň držíte cca 20-30sec., můžete pozorovat na nehtu prověšení gelu do obloučku. Pokud jste dali na nehet málo gelu, bude prověšení trvat i déle. Nebojte se nanést více gelu. Nedochází pak k praskání a odchlipování při nárazu nehtů při běžné práci. Jestliže s modeláží začínáte, doporučuji nanášet gel a vytvrzovat jednotlivě (po každém vymodelovaném nehtu). Nehet po nehtu, vytvrzujte 2min.  Je to sice zdlouhavé, ale zaručíte si delší trvanlivost gelové modeláže do dalšího doplnění.                                

10. Vytvrzenou vrstvu gelu setřeme Cleanerem, potom přepilujeme vrstvu gelu pilníkem do požadovaného tvaru a nakonec očistíme kartáčkem.

 11. Na takto připravené nehty aplikujeme vrchní gel-TOP gel, nebo Quick finish v tenké vrstvě, vytvrdíme v UV lampě 2 minuty. Při použití Top gelu s výpotkem vznikne lepkavá vrstva, kterou po vytvrzení setřeme čističem nehtů. Při použití Quick finishe nevznikne lepkavá vrstva, netřeba utírat.

 12. Pro dokonalý vzhled a hydrataci nehtů a kůžiček, natřeme nehty olejíčkem na nehty.

 

Francouzská manikúra - barevná špička:

Jestliže si chcete na nehtech vytvořit barevnou francouzskou špičku postupujte stejně jako u předešlého návodu. Místo bílého gelu použijte barevný. Postup je stejný.

Zdobeni nehtů:

Kamínky a jiné tvarované ozdoby dáváme do C oblouku a vytvrdíme spolu s UV gelem v UV lampě.

Glitrový prášek mícháme s gelem a děláme C oblouk, anebo aplikujeme na první nanesenou vrstvu UV gelu do lepkavé vrstvy.

Finálové zdobení zdobícími laky, Konad razítka, vodolepky anebo nálepky na nehty aplikujeme na opracovaný nehet (bod 10) a pak opakujeme body č.11+12.

Na co si dávat pozor:

UV gel nesmí zatéct na kůžičky, když už se tak už stalo, tak ho ještě před vytvrzením v UV lampě odstraňte pomocí růžového dřívka, tak aby zůstalo 0,5mm místa mezi gelem a kůžičkou při nehtu.

Prach je největší nepřítel modelace, když ho důkladně neutíráme, po pár dnech vzniknou v modelaci bublinky a vrstva se začne uvolňovat.

Stále používejte přiměřené množství UV gelu, přehnaná silná vrstva UV gelu muže vyvolat pocit pálení. Nikdy nelakujte laky na nehty mezi vrstvami UV gelu!

 

POKUD BUDETE POTŘEBOVAT DALŠÍ RADU, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT NA TEL.: 608100 117, NEBO EMAILEM : info@magicnails.cz