Aplikace Gel Laku AMAZING LINE

Aplikace Gel Laku AMAZING LINE na přírodní nehty.

 

Používaní Gel-laku Amazing Line je náročné jako lakovaní nehtů. Odstranit se dá šetrně, bezbolestně a bez použití pilníku za cca 10-15 minut, stačí použít správný roztok a postup. Barva drží na nehtech od 10- 14 dnů. Odolá škrábancům a netvoří se čmouhy. Trvanlivost záleží na kvalitě vašich přírodních nehtů. Gel Lak můžete vytvrzovat v UV i v LED lampě, proto je jedno, jakou lampu zrovna doma vlastníte. Vytvrzení v LED lampě má výhodu rychlého vytvrzení, proto ušetříte mnoho času při celé aplikaci gel laku na nehty.  Gel Lak Amazing Line vytvrzujte v LED lampě 30-60sec.,v UV lampě 120sec. Každou natřenou vrstvu vytvrzujte zvlášť. Postačí nalakovat slabou vrstvu, nedávejte toho moc, pak by mohlo dojít k bublinkování na vytvrzeném laku  musely by jste bublinky odstranit pilníkem nebo blokem, práci si tím jenom prodloužíte.

Připravte si pomůcky na aplikaci Gel Laku Amazing Line:

- Olejíček na nehtovou kůžičku

- pomerančové dřívko nebo kopýtko - na zatlačení nehtové kůžičky

- blok čtyřhranný - na jemné doleštění hrany nehtů

- Gel Lak Base/Top Amazing Line 5ml

- Gel Lak Amazing barevný – dle vašeho výběru

- pilník na nehty s hrubostí 240/240

- 100ml čistič gelu- na stírání gelového výpotku

- cca 10ks buničitých tamponků

Postup práce s gel lakem na přírodní nehty:

1. Nehty zmatníme blokem, nebo jemným pilníkem 240/240 na nehty.

2. Prach z nehtů důkladně odstraníme oprašovacím štětečkem, nebo kartáčkem na nehty a následně očistíme Cleanerem - čističem nehtů, aby se odstranil zbývající prach a mastnota z přírodního nehtu.

3. Kůžičky zasuneme pomocí pomerančového dřívka, nebo kopýtka. Můžeme si pomoc i přípravkem na odstraňování kůžiček, který přerostlé kůžičky změkčí, odstraňují se snadněji.

4. Naneseme Primer a necháme uschnout 2-3min.(tento roztok pomáhá zvýšit přilnavost gel laku a delší trvanlivost na nehtu)

5. Na ošetřené nehty naneseme tenkou vrstvu Base/Top Gel Laku, vytvrdíme v UV/LED lampě.

6. Použijeme barevný Gel Lak Amazing Line a natřeme ho na již základní vrstvu, nezapomeňte barvu přetáhnout přes špičku nehtu, opět vytvrzujte v lampě.

7. Aplikujte ještě jednou barevnou vrstvu Gel Laku pro sytější odstín barvy ne nehtu. Po vytvrzení druhé barevné vrstvy gel laku aplikujeme opět čirý gel Base/Top a vytvrdíme. Po vytvrzení na povrchu vznikne lepkavá vrstva, použijte čistič nehtů a lepkavost setřete buničitým tamponkem.        

8.  Hotové nehty můžeme ještě ošetřit olejíčkem na nehty, olejíček natírejte kolem nehtu na kůžičku a můžete následně nechat pozvolna vsáknout, nebo prstem vmasírujte.

 

Odstranění gelového laku z nehtů:

1. Barevné nehty jemně zdrsníme pilníkem 100/100. 

2. Fólii s tampónem dostatečně pokapeme Removerem na Gel-lak , nebo Acetonem a zabalíme jednotlivé prsty. Fólii zavineme a necháme působit minimálně 10-15 minut.

3. Po uplynutí doby rozbalíme jeden nehet a přesvědčíme se, zda se gel lak odlupuje. Následně uvolněnou vrstvu odstraníme pomocí pomerančového dřívka. Pokud barevný gel se dostatečně neodlupuje a nejde sundat pomerančovým dřívkem, napilujte nehty ještě jednou a opět zabalte 10cca 10-15 min. Můžeme si ještě pomoci jemným pilníkem a zbytky barvy opilovat pilníkem s hrubostí 240/240.

4. Nehty na závěr ošetříme olejíčkem, jsou vysušené po aplikaci Removeru, nebo Acetonu.

 

 Jestliže chcete použít novou barvu gel laku, tak opakujte postup od bodu č.2-8.

 

Na co si dávat pozor:

Gel lak nesmí zatéct na kůžičku, když se tak už stalo, tak ho ještě před vytvrzením v UV/LED lampě odstraňte pomocí pomerančového dřívka, tak aby zůstalo 0,5mm místa mezi gelem a kůžičkou.

 

Prach je nejvštší nepřítel modelace, když ho důkladně nesetřete po pár dnech vzniknou v modelaci bublinky a vrstva se začne uvolňovat.

 

Nanášejte přiměřenou vrstvu gel laku, při nanesení silnější vrstvy se můžou pigmenty vysrážet a musely byste opakovat vše znovu.

 

Nikdy nepoužívejte klasické laky na nehty na zdobení mezi vrstvami gel laků!